Duygu Çetinkaya Kimdir ? |

Duygu Çetinkaya, 13 Ocak 1986 yılında Denizli’de doğmuştur. Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

Eğitim ve öğrenim yaşantısını yoğun bir tempo da geçirmiş olan sanatçı, babasının asker olması nedeniyle farklı farklı şehirlerdede yaşamak ve okumak zorunda kalmıştır. Ankara, İzmir, İstanbul, İskenderun, Erdek, Gölcük yaşadığı şehirlerin sadece birkaçıdır. İlköğretim öğreniminin bir kısmını Ankara Fatoş Abla Kız Kolejinde sürdürmüş olan sanatçı, geri kalan eğitim ve öğrenim hayatını İskenderun’da tamamlamıştır. Ortaokul yıllarını Erdek’te,lise hazırlık sınıfını ise İzmir Menemen Anadolu Lisesinde geçirmiş olan Çetinkaya,lise 1. sınıfa geçtiğinde İsveç’in Stockholm kentine gitmiş ve eğitimine orada devam etmiştir. Sanatçı İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur.

Binbir Gece dizisinde “Sezen İncioğlu” rolüyle ve Star TV’de yayınlanan Firar dizisindeki “Betül” karakteri ile yıldızı parladı. Seni Bana Yazmışlar adlı diziside “Cansu” karakterini canlandırdı.

Dizi

 • Firar (2011)
 • Seni Bana Yazmışlar (2011)
 • Binbir Gece (2008)
 • Cumhur Cemaat (2006)

Sinema

 • Ya Sonra (2011)
 • Çılgın Dersane Kampta 2 (2010)
 • Çılgın Dersane 1 (2009)
 • Plajda Kız Tavlama Klavuzu (2004)

TV

 • Döndüncü Aranıyor (2009)
 • Silikon Vadisi (2005)
 • Türkiye’nin Yıldızları Yarışması (2002)

Filmografi

2010-2011

Özcan Deniz’in başrollerini Deniz Çakır ile paylaştığı Janset, Ragıp Savaş,Barış Falay,Aliye Uzunatağan,Naz Elmas gibi isimlerin de yer aldığı Ya Sonra adlı sinema filminde de Deniz karakteri canlandırmıştır.

2008-2009

Kanal D ekranlarında yayınlanan; yapımcılığını TMC’nin üstlendiği Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in başrollerini paylaştığı Binbir Gece adlı dizide Tardu Flordun’un kız kardeşi Sezen İncioğlu karakteri canlandıran oyuncu başarılı performansı sayesinde 2009 yılında Elit Ödül Töreni’nde gelecek vaad eden oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Yönetmenliğini Ulaş Ak’ın yaptığı Nekrüt adlı Türk komedisinde Ferhat yılmaz,Erol Günaydın,Başak Sayan gibi isimler ile kamera karşısına geçen sanatçı, bu filmde 1025 adlı karakteri canlandırmıştır.

Dördüncü Aranıyor adlı gençlik programı ile Show tv’ de karşımıza çıkan Çetinkaya, formatını kendi yazdığı programı; Yasemin Şefik ve Kerem Özşeker ile birlikte sunmuştur.

2006- 2007

Faruk Aksoy’un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Çılgın Dersane adlı sinema filmidir.Cüneyt Arkın,Hande Ataizi ,Tuba Ünsal,Yağmur Atacan,Alp Kırşan gibi isimlerin de yer aldığı film de Kurdela  Yeşim adlı karakteri çanlandırmıştır.

Sitcom olan Cumhur Cemaat adlı dizide Asuman Dabak ve Hakan Bilgin’in sevimli kızları olan Bahar karakterini canlandırmıştır.

Faruk Aksoy’un yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği Çılgın Dersane Kampta filminin kadrosunda da yer aldı.

2005-2007

Show Tv’de yayınlanan Silikon Vadisi adlı teknoloji programını Dinçer Karaca ile birlikte sunmuştur.

2004-2005

Sinan Çetin’in yapımcılığındaki Plajda Kız Tavlama Klavuzu’dur.Vildan Atasever,Caner Özyurtlu,Damla Debre,Deniz Güngören gibi isimlerin de yer aldığı kadroda Melisa karakterini çanlandıran

Yakın arkadaşı olan şarkıcı Baha’nın yeni albümünde annesi Gülsün Çetinkaya’nın yazdığı Firar adlı parçanın klibinde de yer alan sanatçı, 14 Şubat 2011’de Güven Baran ile Kıvılcım adlı şarkıya düet yapmış,birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı klibin, klip yönetmenliğini de kendisi üstlenmiştir. Atv’de yayınlanan SENİ BANA YAZMIŞLAR adlı dizide Cansu karakterini canlandırmaktadır. Star Tv de Firar isimli dizide rol almaktadır

FaceBook Sayfası : https://www.facebook.com/fan.duygucetinkaya

Duygu Çetinkaya Twitter Adresi : https://twitter.com/duygucetinkaya


(83%) (0%) (0%) (17%)
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yazının yorumlarına abone ol

1 YORUM

 1. sizi ençok çılgın dershanedeki oyunculuğunuzla ve gösterdiğiniz çok mükemmel bir oyunculukla adeta sanatcıyım diyen ve oyunculuk benim işim diyen kişilere adeta bir ders vermiş oldunuzu düşünüyorum sizin gibi bu kadar genç ve bu kadar güzel birindende bukadarı büyük bür başarı beklenmiştir zaten sizi çok takdir ve tebrik ediyorum sizin oynadığınız o çılgın dershane 1 ve 2 de okadar kendinizi sevdirdinizki son 5 yıldır hemen hemen her akşam çılgın dershane 1 ve 2 yi izliyorum hayatınızda herzaman başarılı ve daima yüzünüzün hep gülmesi dileğiyle iyi günler mutlu günler dilerim güzeller güzeli sayın duygu hanım

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
TÜKÜRÜK BEZİ TÜMÖRLERİ

Tükürük bezlerinde tümör oluşu genel bir durum mudur? Evet, genellikle kulak altı tükürük bezlerini ilgilendiren “karışık tümörler”.

Kapat