Roger Hargreaves |

Roger HargreavesCharles Roger Hargreaves (9 Mayıs 1935-11 September 1988) idi İngiliz yazar ve illüstratör ve çocuk kitapları başta olmak üzere, Sayın Erkek ve Little Miss serisi, okuyucuları genç yönelik çok. parlak renkli, cesurca çizilmiş resimler, kitaplar ‘basit ve saçma hikayeler, dilde 20 dünya çapında 85 milyon üzerinde olan, satış yıldır üzerinde 25 için popüler kültürün parçası var olmuştur.
Hargreaves hastanede özel bir oldu doğumlu içinde ‘de 201 Bath Road, Cleckheaton , West Yorkshire , İngiltere , Alfred Reginald ve Ethel Mary Hargreaves, Yüksek kadar büyüdü ve Lees, 703 Halifax Road Cleckheaton de, dışında plak bir hatıra var ki şimdi. O reklam dışarı başlamadan önce babasının çamaşır yıkama ve kuru temizleme işinde çalışan yıl geçirdi. Fakat onun asıl tutkusu karikatürcü olarak kaldığı ve 1971 yılında, firma ise Londra’da bir de yaratıcı yönetmen olarak he was çalışma , diye yazdı, ilk Mr Erkekler kitap Mr Gıdıklamak . O başlangıçta yayıncı olan bir zorluk bulma, ama bir kez yaptı, kitaplar yıl içinde üç milyon kopya satan başarısı üzerinde anlık oldu bir. 1975 yılında bir olurken BBC televizyon dizisi olarak adlandırılan hareketli Mr Erkek Show , Bay Tickle tarafından seslendirildi olmak Arthur Lowe .
1976 olarak, Hargreaves iş günü vardı çıkmak onun. 1981 yılında Little Miss kitap serisi ortaya çıkmaya başladı. O da rivayet edilmiştir 1983 yılında, dizi televizyon bir haline John Alderton ile, Pauline Collins , sırasıyla Erkekler ve Özlüyor, dile getirdi. Her ne kadar dahil olmak üzere diğer birçok çocuk hikayeleri yazdı, Hargreaves Timbuctoo kitap beş serisinin yirmi-John Fare ve Roundy ve Squary kitap, o kitap Miss Little iyi bilinen için yaptığı 46 Bay Erkekler kitap ve 33.
, Eşi Christine, Hargreaves vardı: dört çocuk ile Adem , Giles ve ikizler Sophie ve Amelia. Karakter Erkekler ilk Mr benziyordu gıdıklamak bir şey baba olduğu sorulduğunda Adam bildirdi zorunda oluşturulmuştur: Hargreaves Tickle oldu Mr çeken bir figür ile bir yuvarlak turuncu gövde ve uzun, lastik silah.
yıllarda yaptığı ikinci Roger yaşadı Guernsey .
ani sonra bir ve Hargreaves öldü inme 1988 yılında, Adam hikayeleri devam yazmaya yeni Mr Men ve Little Miss karakter ve çizim. Ancak, 2004 yılında Nisan, Christine grup İngiltere’de eğlence Sayın Men karakter satılan haklarına koryon için, £ 28 milyon.


(0%) (0%) (0%) (0%)
Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica фильмы онлайн фильмы онлайн бесплатно кино онлайн смотреть Фильмы онлайн. Смотреть фильмы онлайн. - Главная страница Интернет магазин аниме Акибаленд Архив материалов - New Life Portal Новинки кино просмотр онлайн фильмов бесплатные фильмы онлайн смотреть новинки Игры, программы, фильмы и сериалы для iPhone iPod Touch iPad Скачать фильмы видео для смартфонов в формате Mpeg4 640х - Скачать фильмы для смартфонов в формате MPEG4 640x Фан блог Кино смотрю - это просто смотреть онлайн или скачать фильм. Дэниел Дэй-Льюис Daniel Day-Lewis. Русский сайт. Новости, интервью, биография, фильмография, фото Фильмы музыка игры новости анонсы - Все темы Георгий Неделчеви мониторинга
Önceki yazıyı okuyun:
PİTİRİASIS ROZE

Pitiriasis roze nedir? Genellikle ilkbahar ve sonbaharda meydana gelen ve nispeten yaygın olan bir deri hastalığıdır.

Kapat