List/Grid

Saç Ekimi Subscribe to Saç Ekimi

Saçlarımız neden beyazlar?

Saçlarımız neden beyazlar?

Aslında her bir saç telinin rengi ya siyahtır (sarı, kırmızı, kumral vs.) ya da beyaz. Yani her bir saç teli yavaş yavaş grile-şip beyazlanmaz. Ancak bu süreç içinde hepsi aynı… Devamı »

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi saçta androjenlerin etkilerine karşı kalıtsal bir duyarlılık nedeniyle oluşur. İnsanlardaki, özellikle erkeklerdeki saç dökülmelerinin %95 gibi büyük bir bölümünü oluşturur. Beyaz ırkta diğer ırklara göre daha… Devamı »

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Saçlar hakkında kısaca bilgi verir misiniz? Her bir saçın yaşam döngüsü vardır. Bunlar yaklaşık olarak üç yıl ya da daha fazla süren aktif dönem, hemen bunu izleyen ve birkaç gün… Devamı »

SAÇ EKİMİ (MİNİ-MİKROGREFT TRANSPLANTASYONU)

SAÇ EKİMİ (MİNİ-MİKROGREFT TRANSPLANTASYONU)

Saç Kaybı genetik, hormonal değişiklikler ve yaşlılık nedeniyle oluşan, hem kadınlarda hem de erkeklerde fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebep olan bir durumdur. Saç kaybı aynı zamanda… Devamı »

SAÇ DÖKÜLMESİ

SAÇ DÖKÜLMESİ

Tüm toplumlarda saç ve saç şekillerinin sosyal ve kültürel bir önemi vardır. Saç dökülmesi ile karşılaşan bir insan kendisini fiziksel ve ruhsal olarak zayıf görmeye başlayarak bu durumdan kurtulabilmek için… Devamı »

Çinko eksikliği ve saç dökülmesi

Çinko eksikliği ve saç dökülmesi

Çinko yetersizlikleri çocuklarda büyümenin durmasına ve yetişkinlerde de saç dökülmelerine neden olmaktadır. Çinko yiyeceklerin çoğunda bulunur. Fakat, bunların bazılarındaki çinkodan insanın yararlanması güçleşir (emilim yetersizliklerine bağlı olarak). Hayvansal yiyeceklerdeki çinkonun… Devamı »

SAÇ NİÇİN DÖKÜLÜR

SAÇ NİÇİN DÖKÜLÜR

Ömrünü tamamlamış saç kendiliğinden veya dış etkilerle (tarama, şampuanla yıkama, fırçalama, saça şekil verme çalışmaları) dökülür.

Stres ve saç dökülmesi

Stres ve saç dökülmesi

Deri hastalıkları ile stres ve ruhsal olaylar arsındaki ilişki öteden beri bilinir. Kişi psikolojik sıkıntılarını kişisel yada ailsel sorunlarını bir dermatolojik problem halinde yansıtabilmektedir. Ayrıca kendiliğinden oluşmuş bir deri problemi… Devamı »

Saç Bakımı

Saç Bakımı

Hem saç lı deri hem de saç kıllarının herbirini teker teker içerdiği ve dolayısıyla daha geniş bir yüzeyi ilgilendirdiği için saç temizliği daha karmaşık bir işlemdir. Saç ı temizleyen ürünler… Devamı »

SAÇIMIZI TANIYALIM

SAÇIMIZI TANIYALIM

İnsanları birbirinden farklı gösteren çeşitli özellikleri vardır.Saç bu özellikler içinde en çok çeşitlilik gösteren yapılardandır.Rengi, şekli, uzunluğu her insanda farklıdır. Ayrıca yaş, cinsiyet ve ırka bağlı olarak saç miktarı ve… Devamı »

SAÇ YAPISI

SAÇ YAPISI

Saçlar keratin denen proteinden oluşmuştur.Keratin kopmaya ve aşınmaya dayanıklı bir proteindir. Tırnaklar da keratin yapısındadır.Tek bir saç teli kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte 0.05 ile 0.09 mm arasındadır.Saç teli derinin… Devamı »

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

1) Normal Saç Dökülmesi: Bütün saçlar doğal olarak yaşam döngülerinin sonunda döküldüklerinden, saç dökülmesi herkeste bir ölçüye kadar normal sayılabilir. Dinlenme evresinde saçın köküyle bağlantısı gevşer ve saç soğanı cilt… Devamı »

Estetik Ameliyat Fiyatları

Estetik Ameliyat Fiyatları

Estetik Ameliyat Fiyatlarının, ameliyatın yapıldığı yere, hastaneye, cerrahına bağlı olmasına karşın, yine de bir fikir vermesi açısında şöyle bir tablo sunabiliriz.

Saç Dökülmesine Karşı Çözümler

Saç Dökülmesine Karşı Çözümler

Saç dökülmesi, günümüzde erkekler arasında oldukça yaygın görülüyor. Bunun ardında temel olarak, hormon bozuklukları yatıyor. Saç dökülmesi kadınlarda da yaşanıyor. Ancak bunu erkeklerle kıyasladığımızda, kadınların kel kalma riski hiç denecek… Devamı »

Saç Ektirme

Saç Ektirme

Öncelikle saç ve saç dökülmesi hakkında bilgi vermekte fayda var.

Saç Ekme

Saç Ekme

Estetik bütünlük ve genç görünümde çok önemli payı olan saçlar daha çok erkeklerde kalıtsal faktörlere bağlı olmak üzere bazen de psikolojik nedenler, ilaçlar veya hastalık nedeni ile dökülür.

Yandex.Metrica