Saç Nezlesi Nedir ? |

Saç nezlesi saçın derisinde oluşur. Saç derisinde yanma, kaşınma ve ağrı şeklinde görülebilir. Aslında bu nezlenin en büyük nedeni saçların aşırı sıkı bağlanmasıdır. Saçlarınızı sıkı sıkı bağladığınızda saç kökleri ve saç derisinin hava almasını engellemiş olursunuz. Böylelikle de saçlarda dökülmeler ve hatta kopmalar meydana gelir. Diğer önemli sebebi ise banyodan sonra saçın kurutulmamasıdır. Ayrıca her gün saçınıza jöle sürmek ve fön çekmek de saç nezlesine sebep olabilmektedir.

Saç Nezlesi Nedir ?

Saç Nezlesi Nedir ?

Saç nezlesi nasıl tedavi edilebilir ?

  • En önemli sebeplerinden biri saçın çok fazla sıkı bağlanması demiştik. Bu yüzden saçlarınızı sıkı sıkı bağlamaktan vazgeçmelisiniz.
  • Banyo yaptıktan sonra saçınızı mutlaka havlu ile kurutmalısınız. Kalan nemin de yok olması için 3-4 saat kadar bekleyip daha sonra dışarı çıkmalısınız.
  • Stresin tüm vücudumuza zararı olduğu gibi saçlara da çok fazla zararı vardır. Saç nezlesinin sebeplerinden biri olan stresten kaçınmalısınız. Stres sonucu saç dökülmesi yaşanabilmektedir.
  • Saçlarınızı şekillendirmek için aşırı derecede jöle, sprey,saç köpüğü kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Bu da saç nezlesine sebep olacaktır.
  • Düzenli beslenmenin saçlara faydası çoktur. Sağlıklı saç için sağlıklı beslenmek gerekir. Özellikle vitamin ve protein yönünden zengin yiyecekleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

(50%) (13%) (13%) (25%)
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Yazının yorumlarına abone ol

1 YORUM

  1. I’ve been looking for a post like this forever (and a day)

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
Tork Nedir? Ne İşe Yarar?

Tork(torque) deyince muhtemelen birçok kişinin aklına otomobillerle alakalı birşey gelir. Fakat bunun ne olduğunu tanımlamaya gelince birçoğumuz zorlanırız. Ne olduğunu...

Kapat