Silikon |

Silikon taktıran kadınların kanında, üç kat fazla ‘platinyum’a rastlandı. Silikonun daha doğal görünmesini sağlayan madde tik oluşumuna, görme-işitme kaybına yol açabiliyor

Göğüslerine silikon taktıran kadınların kanında yoğun miktarda platinyum maddesine rastlandığı açıklandı. Yüksek seviyede platinyum, sinir uçlarını bağlayarak beyne sinyal akışını önleyebiliyor, duyma ve görme bozukluklarına yol açabiliyor. Ayrıca bu kadınların silikon taktırdıktan sonra doğurup anne sütüyle besledikleri çocuklarda da aynı sorunların ortaya çıkabileceği belirtildi.
Araştırma ekibinden American Üniversitesi uzmanı S.V.M. Maharaj, teste tabi tutulan kadınların kan ve idrarında rastlanan platinyumun, insan vücudunda rastlanan normal platinyumdan ‘farklı’ olduğunu vurguladı. Uzmanlar ileri derecede aktif platinyumun, silikonu jel kıvamına getirerek göğüs büyütme operasyonlarında daha doğal bir görüntü elde edilmesini sağladığını belirtiyor.
Teste tabi tutulan kadınların vücudundaki platinyum oranının, hiç silikon taktırmamış olan kadınlara göre üç kat fazla olduğu, silikon ne kadar uzun süredir duruyorsa kandaki platinyum oranının o kadar arttığı ve söz konusu maddenin kan hücrelerinin üretildiği kemik iliğinde de bulunduğu açıklandı.
Otomobillerde katalitik konversitörlerin ortaya çıkardığı platinyumdan farklı olarak, estetik amaçlı silikon yerleştirme operasyonlarında kullanılan platinyum, ‘nitrik asit’ ve ‘hidroklorik asit’ ile karıştırılarak reaktif hale getiriliyor. Vücutta donan maddenin zamanla özellikle sinir uçlarını etkileyerek tik oluşmasına, görme ve işitme duyularının bozulmasına yol açabildiği biliniyor.


(0%) (0%) (0%) (0%)
Etiketler: , ,

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
PİTİRİASIS ROZE

Pitiriasis roze nedir? Genellikle ilkbahar ve sonbaharda meydana gelen ve nispeten yaygın olan bir deri hastalığıdır.

Kapat