Arı Sütü |

Hayvansal ürünlerin en değerlisi hiç kuşkusuz, enerji ve vitamin kaynağı, her derde deva olan Royal Jelly, ya da dilimizde çok doğru bir adlandırma ile Arı Sütü`dür. Çünkü kelimenin tam anlamıyla işçi arıların bebeklere ve kraliçelerine verdikleri özel bir süt, Royal Jelly!. Bunu anlamak için olağanüstü bir düzenin hakim olduğu kovan yaşamına bir göz atmak yeterli.
Hayvansal ürünlerin en değerlisi hiç kuşkusuz, enerji ve vitamin kaynağı, her derde deva olan Royal Jelly, ya da dilimizde çok doğru bir adlandırma ile Arı Sütü `dür. Çünkü kelimenin tam anlamıyla işçi arıların bebeklere ve kraliçelerine verdikleri özel bir süt, Royal Jelly!. Bunu anlamak için olağanüstü bir düzenin hakim olduğu kovan yaşamına bir göz atmak yeterli.

Kraliçeye özel besin�

Kovan düzeninde işçi arıların ilk görevleri, petekleri temizlemek; 6. günlerinden başlayarak 12. günlerine kadar da arı sütü üreterek bebekleri beslemektir. Bal ve polenle beslenen genç işçiler arı sütü `nü, bu dönemlerinde boyunlarında aşırı büyüyen tükürük bezlerinde üretiyor, sonra kusarak beyazımsı bir sıvı halinde peteklere dolduruyorlar. Arı sütü`nün doğal haliyle tadı çok keskin olduğundan bizler için genellikle bal ile yumuşatılarak hazırlanıyor.

Kraliçe arının evi olan peteklerin her birinde 250-300 mg. arı sütü bulunuyor. Normal larvalar yaşamlarının ilk üç gününde arı sütü ile besleniyor, daha sonra normal beslenmeye başlıyorlar. Sadece kraliçe arı olmaya aday olanlar ömür boyu arı sütü ile beslenmeye devam ediyorlar.

Arı sütü, öyle güçlü ve komple bir gıda ki, kraliçe arıyı, işçilerin iki misli büyüklüğüne ulaştırıyor. Ayrıca işçi arının 6 haftalık ömrüne karşı kraliçe arı, yani arıbeyi 6 yıl yaşıyor ve her gün 2000 yumurta üretiyor.

Olağanüstü bir formül� Arı sütü, mineral , vitamin ve aminoasitli doğal içeriği ile her derde deva, süper bir gıda. Arı sütü sayesinde hücreler yenileniyor, metabolizma düzenleniyor, bağışıklık sistemi ve savunma sistemi güçleniyor, enerji yükseliyor. Ayrıca, akne ve sivilce gibi cilt sorunlarını gideriyor, anoreksi, anemi ve cilt çatlaklarını tedavi ediyor, saçı besliyor, hormonal dengeyi sağlıyor.

Günde 50 – 100 mg. kullanımı kolesterolü düşürmeye yetiyor. Ayrıca doğal olarak mikrop üretimine engel olan maddeler içerdiği için uzun süre tazeliğini koruyabiliyor. BU özellikler sadece doğal ve katkısız arı sütü `nde bulunuyor. Çünkü arı sütü analiz edilerek laboratuarlarda üretilse bile hala insanoğlunun göremediği moleküller yüzünden asla arı sütü `nün aynısı yapılamıyor. Örneğin arı sütü `nden başka hiçbir yerde bulunmayan özel bir protein içeriyor.

Mevsim dönümlerinde ve büyük kentlerin insana yansıttığı stresi yenmek için arı sütü üçer aylık kürler halinde tavsiye ediliyor. Yorgunluğu yeniyor, morali yüksek tutuyor.


(0%) (0%) (0%) (0%)

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
PİTİRİASIS ROZE

Pitiriasis roze nedir? Genellikle ilkbahar ve sonbaharda meydana gelen ve nispeten yaygın olan bir deri hastalığıdır.

Kapat