Google Babalar Günü Logosu 2011 |

2011 Babalar günü kutlaması – 19 Haziran babalar günü 2011 Google babalar günü süprizi..Google Babalar Günününe Özel Logo Hazırladı.Babalar Günü birçok ülkede her sene Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan özel bir gün olarak bilinir.
Tarihi Anneler Günü kadar eski olmasa da Babalar Gününün de bir geçmişi var. Bazı tarihçilere göre, Babalar Gününün Antik Roma’da bile kutlandığını belirtiyor. Yine bazı araştırmacılar tarih belirtmezken Babalar Gününün Batı Virginia’da ortaya çıktığını savunuyor. Batı Virginia’da yaşayan John Dowdy’nin annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediği söyleniyor. Annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart’a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyor.
Dodd, anneler günü kutlanırken babalar gününün olmayışını büyük bir haksızlık olarak nitelendirmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910 yılında Washington’un Spokane şehrinde kutlanmış daha sonra diğer eyaletlere yayılmıştır.

2011 Babalar Günü Kutlu olsun…Nerede olurlarsa olsunlar babalarınıza bugün sevginizi gönderin.


(100%) (0%) (0%) (0%)
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
TÜKÜRÜK BEZİ TÜMÖRLERİ

Tükürük bezlerinde tümör oluşu genel bir durum mudur? Evet, genellikle kulak altı tükürük bezlerini ilgilendiren “karışık tümörler”.

Kapat