Saklıkent Hakkında Kısa Bilgiler |

Fethiye`ye 50 km mesafede bulunmaktadir. Türkiye`nin en büyük kanyonu olma özelligini tasiyan Saklikent Dar ve uzunlugu 18 km civarindadir. Gökyüzünü örtercesine yükselen kayalar arasinda koca bir nehir dogar. saniyeler içersinde kayalar içersinden fiskiran sular Karaçay adi verilen bir nehri dogurur. Bu nehir bir süre sonra Esen çayi ile birleserek Kumluova Çayagzi kumsalindan denize dökülür.

Ayni zamanda Karaçay Fethiye Kas ilçe sinirini belirler. Çok çesitli aktiviteler yapilmaktadir. Jeep Safari, Dagcilik, Yürüme gibi bir çok alternatif bulunmaktadir.

Saklikent`te otel sadece bir adat bulunmaktadir. Alabalik üretim çiftlikleri ve çok sayida Yeme içme yerleri bulunmaktadir.

Ulasim için Fethiye`den kalkan dolmuslarla kendi aracinizla gelebilirsiniz. Otopark sorunu yoktur fakat ücret karsiliginda faydalanabilirisiniz.

Kanyon girisi de ücretlidir.

Mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Burada 50 mt ileri kisminda bulunan Gökçe su diger adiyla Gizli Cennet vardir burada kanyon yok fakat yer altindan fiskiran kaynak sulari ve yemyesil bir yer vardir. Buradan çikan suyun bir kismi Kas ilçesine içme suyu olarak gitmektedir.


(43%) (4%) (18%) (36%)
Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Yazının yorumlarına abone ol

5 YORUM

  1. daha kısa yok mu? yine de emeğe saygı…
    teşekkürler

  2. çok kötü ve çok kısa bu kadar kısa yapmak zorundamıydınız…….. ve bilgiler de yanlış……… lütfen bilgilerinizi düzeltin ve daha uzun yazın :( :(

    • Konu kısa olma sebebi insanları sıkmamak ve kısa bilgilendirmek. Konu hakkında eklemek istediklerinizi yorum olarak ekleyebilir konuyu daha çok genişletebilirsiniz. Teşekkürler.

  3. Bence çok güzel ben bu 1. kıtayı yazdım

    = )

  4. Ben hepsini yazdım ve ööğretmenim çok beğendi

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica