Kekova Turları |

Doğa ile tarihin bütünleştiği, turkuaz rengi deniziyle yüzlerce koyun sarıp sarmaladığı KEKOVA bir yeryüzü cenneti.

Kaş’tan sonra Uluburun geçilerek Kekova’ya doğru yol alındığında önce Sıcak Yarımadası ile karşılaşılır. Sıcak İskelesinde Aperlai antik kenti, yarımadanın ucunda Toprakada ve Karaada yer alır.

Mavi yolculuk yapanların kolayca ulaşıp gezebildiği ve yatlarını emin bir şekilde demirleyebildiği bir yer olan Kekova, doyumsuz güzellikleri yanında zengin bir tarihi geçmişi de bünyesinde barındırıyor.İsmini Kekova adasından alıyor.Doğal limanlarıyla KEKOVA, tekne ve yat sahiplerinin en favori kıyıları aynı zamanda.

Kekova adası, geçmiş dönemlerde yaşanan depremlerle kısmen suya batmış olduğu için,batık şehir olarak da anılıyor.Lacivert suların üstünde tekneyle seyrederken,denize sarkıtılan ayaklar, antik şehir kalıntılarına değecekmiş gibi heyecanlandırıyor insanı.Pırıl pırıl suların altında görünen şehrin izlerini ve yıkılmış taş binaların merdivenlerini seyre dalmak, zaman tünelindeki bir yolculuğu hatırlatıyor adeta.


(0%) (0%) (0%) (0%)
Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

Yandex.Metrica
Önceki yazıyı okuyun:
TÜKÜRÜK BEZİ TÜMÖRLERİ

Tükürük bezlerinde tümör oluşu genel bir durum mudur? Evet, genellikle kulak altı tükürük bezlerini ilgilendiren “karışık tümörler”.

Kapat